Dzisiaj jest środa, 20.09.2017, godzina: 18:23,
Strona Główna Kontakt Mapa Strony

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zwiedzania tajemniczych i osobliwych podziemi w Polsce.
Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na turystykę specjalistyczną. Jedną z jej odmian jest turystyka podziemna. Rodzi się specyficzna moda na zwiedzanie podziemi, które zawsze przyciągały ludzi swoją tajemniczością, niedostępnością, historią...

Jaskinie

JASKINIA  WIERZCHOWSKA  GÓRNA

położenie: Wierzchowie, gm. Wielka Wieś, pow. krakowski, woj. małopolskie Podziemna forma krasowa. Największa jaskinia na terenie Wyżyny Krakowskiej. Oryginalna i atrakcyjna, doskonale prezentuje piękno podziemnych zjawisk krasowych. Znaleziska kości zwierząt plejstoceńskich oraz ślady pobytu człowieka jaskiniowego. We wnętrzu ekspozycje archeologiczne i paleontologiczne. Od 1965 roku jaskinia posiada status pomnika przyrody (ochronie podlegają wapienie górnojurajskie oraz namulisko).

Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski, wyraża zgodę na udostępnienie materiałów publikowanych na stronie www.podziemia.pl w celach dydaktycznych, edukacyjnych i promujących Podziemne Trasy Turystyczne w całości lub wybranych fragmentach do innych stron internetowych lub do druku. Warunkiem koniecznym jest podanie autora artykułu, fotografii oraz adresu linku prowadzącego do strony www.podziemia.pl.