Dzisiaj jest poniedziałek, 24.04.2017, godzina: 05:26,
Strona Główna Kontakt Mapa Strony

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zwiedzania tajemniczych i osobliwych podziemi w Polsce.
Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na turystykę specjalistyczną. Jedną z jej odmian jest turystyka podziemna. Rodzi się specyficzna moda na zwiedzanie podziemi, które zawsze przyciągały ludzi swoją tajemniczością, niedostępnością, historią...

Piwnice i Składy

  PODZIEMIA  OPATOWSKIE 

położenie: Opatów, wojewódźtwo świętokrzyskie. Proces powstawania "podziemnego miasta" w Opatowie rozpoczyna się prawdopodobnie już w XIII wieku. Najstarsze detale podziemnej architektury pochodzą z XV w. Pod domami, rynkiem i ulicami mieszczanie drążyli labirynt korytarzy i pomieszczeń do głębokości 15 metrów, tworząc 3 kondygnacje piwnic. Współcześnie Podziemia Opatowskie są przede wszystkim obiektem historycznym, przykładem unikalnej architektury podziemnej, miejscem ekspozycji historycznej związanej z dziejami miasta.


LUBELSKA  TRASA  PODZIEMNA

położenie: lublin, województwo lubelskie. Lubelskie Podziemia to trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one częściowo połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt.


PODZIEMNE  PRZEJŚCIE  TURYSTYCZNE  W  JAROSŁAWIU

położenie: Jarosław, województwo podkarpackie. Podziemne Przejście Turystyczne to nie tylko bogata historia Jarosławia z minionych stuleci. To również opowieść o największej w dziejach Polski katastrofie budowlanej, z początku lat 60. XX w! Zapraszamy do odwiedzin nowoczesnych 11 sal ekspozycyjnych, dzięki którym zwiedzający odbędzie niezapomnianą podróż w czasie.Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski, wyraża zgodę na udostępnienie materiałów publikowanych na stronie www.podziemia.pl w celach dydaktycznych, edukacyjnych i promujących Podziemne Trasy Turystyczne w całości lub wybranych fragmentach do innych stron internetowych lub do druku. Warunkiem koniecznym jest podanie autora artykułu, fotografii oraz adresu linku prowadzącego do strony www.podziemia.pl.