Dzisiaj jest środa, 20.09.2017, godzina: 18:24,
Strona Główna Kontakt Mapa Strony

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zwiedzania tajemniczych i osobliwych podziemi w Polsce.
Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na turystykę specjalistyczną. Jedną z jej odmian jest turystyka podziemna. Rodzi się specyficzna moda na zwiedzanie podziemi, które zawsze przyciągały ludzi swoją tajemniczością, niedostępnością, historią...

Stowarzyszenie

W 1996 roku narodziła się w Polsce idea integracji firm i osób zajmujących się użytkowaniem dla celów turystycznych wszystkich kategorii podziemnych obiektów. W roku 1998 powstało Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski (SPTTP). Podstawowymi celami statutowymi SPTTP jest podnoszenie standardu tras i jakości obsługi turystów oraz właściwe usytuowanie podziemi na rynku turystycznym jako oryginalnego produktu "POLSKIE PODZIEMIA".


WŁADZE

SPOŁECZNA  RADA  PODZIEMNYCH  TRAS  TURYSTYCZNYCH:

27.04.1996 - 24.04.1998 r.       

1. Józef PIKSA - TPM Głuszyca

2. Barbara ZAPADLINSKA - KS "Wieliczka" TT

3. Jerzy ROSZKIEWICZ - Jaskinia Wierzchowska

4. Józef TWOREK - Chełmskie Podziemia Kredowe


ZARZĄD  V  KADENCJI  –  OD 16.03.2014 r.:

PREZES Jan Gustaw Jurkiewicz

WICEPREZES Tomasz Roszkiewicz

SKARBNIK Jerzy Roszkiewicz

SEKRETARZ Leszek Lisiecki


CZŁONKOWIE  ZAŁOŻYCIELE  STOWARZYSZENIA:

1. Józef TWOREK - Chełmskie Podziemia Kredowe

2. Grażyna DURKO - Chełmskie Podziemia Kredowe

3. Zbigniew URBAŃCZYK - Międzyrzecki Rejon Umocniony

4. Joachim SZLEGEL - Międzyrzecki Rejon Umocniony

5. Jerzy ROSZKIEWICZ - Jaskinia Wierzchowska

6. Wiesława KOŁODZIEJ - Jaskinia Wierzchowska

7. Stefan GWÓŹDŹ - Sztolnia "Czarnego Pstrąga"

8. Józef MOSZNY - Kopalnia Rud Srebronośnych

9. Józef PIKSA - Podziemne Miasto Głuszyca

10. Zdzisław ŁAZANOWSKI - Podziemne Miasto Głuszyca

11. Bogdan ROSICKI - Podziemne Fabryki Walimia

12. Kazimierz KRUK - Podziemne Fabryki Walimia

13. Marek SUSZYŃSKI - Jaskinia Niedźwiedzia

14. Mariola DZIUBA - Kopalnia Złota "Aurelia"

15. Jerzy KOSMATY - Muzeum Górnictwa Wałbrzych

16. Stanisław ZYDLIK - Muzeum Górnictwa Wałbrzych

17. Czesław LIS - Kopalnia Węgla Nowa Ruda

18. Elżbieta SZUMSKA - Kopalnia Złota Złoty Stok

19. Krzysztof SZEWCZAK - Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia

20. Zbigniew DMITROWSKI - Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia

21. Czesław ZYBAŁA - Neolityczna Kopalnia Krzemienia

22. Jerzy HASIAK - Jaskinia Raj

23. Paweł GROCHAL - Kopalnia Soli "Wieliczka" TT

24. Janusz KARPIŃSKI - Jaskinia Raj

25. Lidia PARCHEM - Groty Mechowskie

26. Grzegorz NOWICKI - Groty Mechowskie

27. Zygmunt FERDEK - Jaskinia Nietoperzowa

28. Jacek FERDEK - Jaskinia Nietoperzowa

29. Małgorzata SĘK - Kopalnia Soli "Wieliczka" TT

30. Jan Gustaw JURKIEWICZ - Skansen Górniczy "Królowa Luiza"


CZŁONKOWIE  ZWYCZAJNI:

1) Jan Gustaw Jurkiewicz - Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

2) Tomasz Roszkiewicz - Jaskinia Wierzchowska Górna

3) Jerzy Roszkiewicz - Jaskinia Wierzchowska Górna

4) Leszek Lisiecki - MRU Pniewo

5) Grażyna Leńczowska-Januszczyk   -  Jaskinia Wierzchowska Górna 

6) Stefan Gwóźdź - Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

7) Stanisław Karcz - Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

8) Marek Jankowski - Sztolnie Kowary Jelenia Struga 

9) Sylwia Pagacz - Sztolnie Kowary Jelenia Struga

10) Zbigniew Rekuć - Fort Legionów Warszawa

11) Juliusz Szymański - Bunkier Konewka

12) Jerzy Okoński - Twierdza Toruń

14) Miłosław Krzysztof Szpakowski - Podziemne Budowle Gór Sowich Obiekt Włodarz

15) Włodzimierz Szczałuba - Neolityczna Kopalnia Krzemienia "Krzemionki" Ostrowiec Świętokrzyski

16) Ryszard Skałba - Twierdza Kostrzyn

17) Wioletta Mikuła - Podziemia Będzińskie

18) Anna Dąbek - Jaskinia Wierzchowska Górna

19) Jan Zienkowicz - Obiekt Schronowy (Szczecińskie Stowarzyszenie Poszukiwawcze)

20) Lucyna Jurkiewicz

21) Dominik Lulewicz

22) Zofia Niedbała  

CZŁONKOWIE  HONOROWI:

1) Józef Piksa

2) Czesław Lis +

3) Józef Moszny

4) Franciszek Gawor

5) Józef Tworek


TRASY  STOWARZYSZONE:

1) Jaskinia Wierzchowska Górna

2) Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

3) Sztolnia "Czarnego Pstrąga" w Tarnowskich Górach

4) Sztolnia "Królowa Luiza" w Zabrzu

5) Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu

6) Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej

7) Kopalnia Soli Kłodawa

8) Kopalnia Podgórze

9) Fort Legionów Warszawa

10) Muzeum Twierdzy Kostrzyn

11) Bunkier Kolejowy w Strzyżowie

12) Międzyrzecki Rejon Umocniony - trasa w Pniewie

13) Twierdza Toruń

14) Neolityczna Kopalnia Krzemienia "Krzemionki" Ostrowiec Świętokrzyski

15) Groty Nagórzyckie

16) Podziemia Będzińskie

17) Lubelska Trasa Podziemna

18) Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu


DOKUMENTY  DO  POBRANIA:

1) Statut Stowarzyszenia Podziemne Trasy Turystyczne Polski

Dokumenty dot. przystąpienia do stowarzyszenia:

1) Deklaracja członka wspierającego

2) Deklaracja członka zwyczajnego

3) Ankieta danych o firmie

4) Ankieta danych o obiekcie

5) Ankieta personalna członków PTT

6) Oświadczenie dot. rachunków

Inne dokumenty:

1) Certyfikat podziemnej trasy turystycznej

2) Załącznik do wniosku o przyznanie certyfikatu

Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski, wyraża zgodę na udostępnienie materiałów publikowanych na stronie www.podziemia.pl w celach dydaktycznych, edukacyjnych i promujących Podziemne Trasy Turystyczne w całości lub wybranych fragmentach do innych stron internetowych lub do druku. Warunkiem koniecznym jest podanie autora artykułu, fotografii oraz adresu linku prowadzącego do strony www.podziemia.pl.